Повеќе вести како оваа (25)

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при посетата на индустриската зона Чојлија упати прашање до власта, каде и се седумте пратеници кои не ...
сите 57 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при посетата на индустриската зона Чојлија упати прашање до власта, каде и се седумте пратеници кои не ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при посетата на индустриската зона Чојлија упати прашање до власта, каде и се седумте пратеници кои не ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, при посетата на индустриската зона Чојлија упати прашање до власта, каде и се седумте пратеници кои не ...
| | веќе видена | слични

Каде исчезнаа седумте пратеници на власта кои пред шест месеци го гласаа изборот на Никола Димитров, а пред некој ден на интерпелацијата ги немаше, праша ...
| | веќе видена | слични

На барањето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на пролет наместо попис да има предвремени парламентарни избори, поради тоа што владејачката ...
| | веќе видена | слични

Наместо да се посветат на реформите што се во интерес на граѓаните, пратениците во Собранието изгубија цел еден ден за да расправаат за антизападните желби на ...
| | веќе видена | слични

- Четиригодишен период со најкриминалната, најкопрумираната односно најкорумпираниот режим предводен од Зоран Заев е преголем период за да се остави таква ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов во Собранието изјави дека едвај 20 пратеници гласале за интерпелацијата на министерот за надворешни работи, Никола ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов во Собранието изјави дека едвај 20 пратеници гласале за интерпелацијата на министерот за надворешни работи, Никола ...
| | веќе видена | слични

Новото собраниско мнозинство, кое ВМРО-ДПМНЕ подолго време го најавува, за владејачката СДСМ е само маркетинг на партискиот врв на опозицијата, наменет за ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил соопшти дека поднеле интерпелација за, како што наведува, најнеуспешниот министер за ...
| | веќе видена | слични

Интерпелацијата за вицепремиерот Никола Димитров е само продолжение на деструктивноста и очајот на ВМРО-ДПМНЕ и докажаниот губитник Мицкоски, велат од ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО ДПМНЕ достави барање за интерпелација до Собранието на РМ. Според законот кога ќе се достави ИНТЕРПЕЛАЦИЈА претседателот на парламентот ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО ДПМНЕ достави барање за интерпелација до Собранието на РМ. Според законот кога ќе се достави ИНТЕРПЕЛАЦИЈА претседателот на парламентот ...
| | веќе видена | слични

Интерпелацијата за вицепремиерот Никола Димитров е само продолжение на деструктивноста и очајот на ВМРО-ДПМНЕ и докажаниот губитник Мицкоски, велат од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција зборуваше за неколкуте чекори кои ВМРО-ДПМНЕ ги планира се со цел да ја руши оваа ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција зборуваше за неколкуте чекори кои ВМРО-ДПМНЕ ги планира се со цел да ја руши оваа ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за одговорност на вицепремиерот за евроинтеграции, Никола Димитров. Пратеникот Антонио Милошоски кажа дека ја поднесуваат ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...