Потписите не можат да го поништат Законот за попис


8 копии

Петнаесеттина дена откако беше донесен Законот за попис и неодамнешниот изнесен став на претседателот на државата Стево Пендаровски дека не би било проблем ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ собира потписи за поднесување на иницијатива до Собранието за престанување на важењето на законот за попис согласно Законот за референдум и други ...
| | веќе видена | слични

Речиси сите европски земји што за годинава планираа попис на населението, поради епидемијата со Ковид-19 ги одложија пописите, само владејачките партии во ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешниот изнесен став на претседателот на државата Стево Пендаровски дека не би било проблем спроведувањето на оваа попишувачката статистичка операција на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Александар Пандов, Претседател на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „24 Анализа“ зборуваше за вакцините против КОВИД-19 каде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на „Патриотски институт“ на ВМРО-ДПМНЕ Александар Пандов во емисијата 24 анализа истакна дека е тотален дебакл како државата, здравствените и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 593 | | | веќе видена

Заев знаел и кој е иноваторот и кој е купувачот со државни пари. Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во сомнежи за криминал, а тој да е чесен. Погледнете ...
сите 353 | | | веќе видена

Владата и опозициските партии на Албанците постигнаа договор за законот за државјанство. Детали ќе се соопштат откако предлогот ќе се стави на хартија, со ...
сите 250 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Верица Белловска од Берово е 20-годишната почината девојка за која нејзиното семејство се согласи да ги донира органите за повеќе пациенти кои имаат потреба од ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потписите не можат да го поништат Законот за попис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: