Зибери: ДУИ ќе одлучува кој ќе биде премиер Албанец во последните 100 дена од оваа Влада


Насер Зибери кој беше кандидат за прв премиер Албанец во Македонија, а сега избран за омбдусман вели дека одлука на ДУИ ќе биде кого да го номинира за премиер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новиот Народен правобранител, Насер Зибери во интервју за Сител телевизија рече дека претставките кои ќе дојдат од граѓани кои ќе бидат казнети зашто поради ...
| | веќе видена | слични

„Најодговорно тврдам дека мојот ангажман во текот на изборната кампања не прејудицира членство и учество во партиски структури на ДУИ. Мојата кандидатура беше ...
| | веќе видена | слични

Една од главните заложби на новиот Народен правобранител, Насер Зибери е институцијата што ќе ја води да добие поинаков лик. Оваа изјава омбудсманот Зибери ја ...
| | веќе видена | слични

„Мора да се почитуваат роковите предвидени со закон. Доколку не се почитуваат препораките на Народниот правобранител, тоа се смета како повреда на Законот, а ...
| | веќе видена | слични

„Народниот правобранител за да биде успешен во својата работа не треба да има предрасуди кога се поставува кон органите на државната власт, како што се ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери во своето гостување на „Утрински брифинг“ потенцираше дека останал до крај непартиска личност и одговорен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во своето гостување на „Утрински брифинг“, новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери посочи како течела постапката за неговиот избор, што е тоа што е ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието на Република Северна Македонија новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери, вчера даде свечена изјава пред претседателот на Собранието, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Модуларните болници се безбедни и градени согласно стандардите. Тие се истиот тип како и насекаде во светот. Тие спасија илјадници животи и во моментот во нив ...
сите 128 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 272 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: ДУИ ќе одлучува кој ќе биде премиер Албанец во последните 100 дена од оваа Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: