Зибери: Пописот е потребен, но не може да биде над прашањето на здравјето на луѓето


„Најодговорно тврдам дека мојот ангажман во текот на изборната кампања не прејудицира членство и учество во партиски структури на ДУИ. Мојата кандидатура беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сам се пријавив на огласот за Народен правобранител, Собранието ме избра и од формално – правна гледна точка целата работа се заврши согласно прописите, вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Народниот правобранител ги штити слободите и правата на граѓаните гарантирани со Устав и со закон и во таа функција ќе биде мојот ангажман, вели новиот народен ...
| | веќе видена | слични

Фунцијата Народен правобранител не ја добив како резултат на некаква политичко - партиска компензација, туку самиот се пријавив на јавниот оглас, изјави новиот ...
| | веќе видена | слични

Зибери нагласува дека нема да има амнестија кон ниту еден припадник на орган на управа или носител на јавна функција, а за новата функција на која што е ...
| | веќе видена | слични

Новозибраниот Народен правобранител, Насер Зибер, во интервју за „Радио Слободна Европа“, вели оти тоа што бил кандидат за премиер на ДУИ, не е никаква ...
| | веќе видена | слични

Изборот за Народен правобранител не е никаква компензација. Јас доброволно прифатив да бидам номиниран за можен кандидат за премиер, но изборните резултати ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител нема да има амнестија кон ниту еден припадник на орган на управа или носител на јавна функција. Напротив наша должност е да ги штитиме ...
| | веќе видена | слични

Господине Зибери, на ланските избори бевте кандидат за премиер на ДУИ. Премиер не станавте, но ве избраа за Народен правобранител. Ова ли беше цената за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 159 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 142 | | | веќе видена

Тимот од германски експерти кој вчера пристигна во земјава денеска е на терен во Тетово. Со македонскиот тим на обвинители од утринава ги истражуваат причините ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Пописот е потребен, но не може да биде над прашањето на здравјето на луѓето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: