Зибери: ДУИ ќе одлучува кој ќе биде премиер Албанец во последните 100 дена од оваа Влада


Насер Зибери кој беше кандидат за прв премиер Албанец во Македонија, а сега избран за омбдусман вели дека одлука на ДУИ ќе биде кого да го номинира за премиер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новиот Народен правобранител, Насер Зибери во интервју за Сител телевизија рече дека претставките кои ќе дојдат од граѓани кои ќе бидат казнети зашто поради ...
| | веќе видена | слични

„Најодговорно тврдам дека мојот ангажман во текот на изборната кампања не прејудицира членство и учество во партиски структури на ДУИ. Мојата кандидатура беше ...
| | веќе видена | слични

Една од главните заложби на новиот Народен правобранител, Насер Зибери е институцијата што ќе ја води да добие поинаков лик. Оваа изјава омбудсманот Зибери ја ...
| | веќе видена | слични

„Мора да се почитуваат роковите предвидени со закон. Доколку не се почитуваат препораките на Народниот правобранител, тоа се смета како повреда на Законот, а ...
| | веќе видена | слични

„Народниот правобранител за да биде успешен во својата работа не треба да има предрасуди кога се поставува кон органите на државната власт, како што се ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери во своето гостување на „Утрински брифинг“ потенцираше дека останал до крај непартиска личност и одговорен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во своето гостување на „Утрински брифинг“, новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери посочи како течела постапката за неговиот избор, што е тоа што е ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието на Република Северна Македонија новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери, вчера даде свечена изјава пред претседателот на Собранието, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 234 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: ДУИ ќе одлучува кој ќе биде премиер Албанец во последните 100 дена од оваа Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: