Зибери: Народниот правобранител не е семоќен и ги нема сите инструменти за принуда на органите


„Народниот правобранител за да биде успешен во својата работа не треба да има предрасуди кога се поставува кон органите на државната власт, како што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сам се пријавив на огласот за Народен правобранител, Собранието ме избра и од формално – правна гледна точка целата работа се заврши согласно прописите, вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Народниот правобранител ги штити слободите и правата на граѓаните гарантирани со Устав и со закон и во таа функција ќе биде мојот ангажман, вели новиот народен ...
| | веќе видена | слични

Фунцијата Народен правобранител не ја добив како резултат на некаква политичко - партиска компензација, туку самиот се пријавив на јавниот оглас, изјави новиот ...
| | веќе видена | слични

Зибери нагласува дека нема да има амнестија кон ниту еден припадник на орган на управа или носител на јавна функција, а за новата функција на која што е ...
| | веќе видена | слични

Новозибраниот Народен правобранител, Насер Зибер, во интервју за „Радио Слободна Европа“, вели оти тоа што бил кандидат за премиер на ДУИ, не е никаква ...
| | веќе видена | слични

Изборот за Народен правобранител не е никаква компензација. Јас доброволно прифатив да бидам номиниран за можен кандидат за премиер, но изборните резултати ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител нема да има амнестија кон ниту еден припадник на орган на управа или носител на јавна функција. Напротив наша должност е да ги штитиме ...
| | веќе видена | слични

Господине Зибери, на ланските избори бевте кандидат за премиер на ДУИ. Премиер не станавте, но ве избраа за Народен правобранител. Ова ли беше цената за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас, моите деца, моите родители сме учеле сето тоа што го учат сите во нашата земја а тоа е дека Втората светска војна е настаната под организација на ...
сите 270 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 298 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бегаат од темата за трагедијата со модуларната болница. Се обидуваат да ја игнорираат, да дефокусираат, да блокираат собраниска расправа. За власта ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Народниот правобранител не е семоќен и ги нема сите инструменти за принуда на органите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: