Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување


Лидерот на републиканците во американскиот Сенат, Мич Меконел, предлага поранешниот претседател Доналд Трамп да добие рок од две недели да се подготви за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според студијата на Одокса Бакбонн Консултинг за Ле Фигаро и Франс Инфо, Французите ја одобруваат идејата за трето затворање, но не и ограничувањата што одат ...
| | веќе видена | слични

45 претставници на републиканците во американскиот Сенат се против отповикување на Доналд Трамп и покрај тоа што мнозинство сенатори гласаше за почеток на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот Сенат во вторникот го отфрли предлогот на републиканскиот сенатор Ранд Пол да го прогласи за неуставно судењето за импичмент против поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Тоа наведува дека поранешниот претседател нема да биде осуден за обвинението за поттикнување немири во американскиот капитол на почетокот на овој месец. На ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мнозинство од републиканците во Сенатот се против отповикување на Доналд Трамп. И покрај тоа што мнозинство сенатори или 55 (сите демократи и уште неколку ...
| | веќе видена | слични

45 републикански сенатори се изјаснија за прекин на постапката за отповикување на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, што 55 сенатори го одбија. ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и пет републикански сенатори го поддржаа неуспешниот обид да се спречи судењето за отповикување на Доналд Трамп и овој знак на единство во партијата ...
| | веќе видена | слични

Републиканците во американскиот Сенат не успеаја да го запрат процесот на отповикување на поранешниот претседател Доналд Трамп, поради обвинувањата дека тој го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 447 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 344 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 327 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 229 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 241 | | | веќе видена

Европската и НАТО интеграција на регионот на Западен Балкан е решението, изјави денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи во врска со наводниот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: