Средба Бочварски – Силвестри: Капиталните проекти се важни за економскиот развој


Инфраструктурните проекти што се реализираат во делот на патната и железничката инфраструктура, како и проектот за гасификација на земјата, беа главни теми на ...
| | веќе видена | слични

Коридорот 8 е еден од клучните коридори и на ЕУ, и токму при посетата еврокомесарот Вархеји еден од клучните фактори кои ги наведе беше транспортната ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во гостувањето во емисијата Утрински брифинг на Слободна ТВ се осврна и на проектите за инфраструктурано ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер Артан груби информира дека на денешната 41 седница на Владата била одобрена годинешната програма за работа на ЈП „Државни патишта“ според ...
| | веќе видена | слични

„Битола – Прилеп е често споменуван пат. Најавувам дека прв во нашата држава таму ќе имаме автопат, но изграден според меѓународни правила и стандарди, таму ...
| | веќе видена | слични

Државните претпријатија во земјава меѓусебно да се координираат за важните инфраструктурни проекти што минуваат низ заштитеното подрачје во Охридско-струшкиот ...
| | веќе видена | слични

„Патиштата во државата ни се врвен приоритет, инфраструктурата генерално. Затоа градиме нови модерни безбедни патишта и правиме реконструкции на старите. ...
| | веќе видена | слични

„Битола – Прилеп е често споменуван пат. Најавувам дека таму ќе имаме автопат, но изграден според меѓународни правила и стандарди, таму очекувам забрзани ...
| | веќе видена | слични

„Железничка пруга кон Бугарија поминува низ тежок терен, поделена е на три дела, првата и втората делница сакаме да ги споиме во една фаза и да одиме на избор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 593 | | | веќе видена

Заев знаел и кој е иноваторот и кој е купувачот со државни пари. Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во сомнежи за криминал, а тој да е чесен. Погледнете ...
сите 353 | | | веќе видена

Владата и опозициските партии на Албанците постигнаа договор за законот за државјанство. Детали ќе се соопштат откако предлогот ќе се стави на хартија, со ...
сите 250 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, потврди дека владеачкото мнозинство размислува да ги доведе своите пратеници кои што се во ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 222 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Бочварски – Силвестри: Капиталните проекти се важни за економскиот развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: