Ќе се градат три нови автопати на Коридорот 8

2 копии

Првиот вицепремиер Артан Груби го информирал, на денешната средба, министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири дека на административните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По шефот на кабинетот на вицепремиерот Артан Груби, кој бил фатен како ја поминува патарината кај Миладиновци без да плати, со нелегално поставени флешери на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И шофер вработен во „Македонија пат“ бил фатен како поминува патарини со влучени „флешери“ кои е забрането да се постават и употребуваат, дознава „А1он“. Тој ...
| | веќе видена | слични

Се проширува листата на владини службеници ги злоупотребуваат флешерите за да не платат патарина. По шефот на кабинетот на вицепремиерот Артан Груби, кој бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изречени се 32 глоби за неплаќање патарина, а шест полициски службеници поминале наплатна станица без да платат, со злоупотреба на т.н „флешери“ и службена ...
| | веќе видена | слични

На 31.01 и 01.02 од страна на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди, Државниот инспекторат за транспорт и Мобилната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на кабинет на вицепремиерот Артан Груби, бил фатен како ја поминува патарината кај Миладиновци без да плати, со нелегално поставени флешери, дознава „ ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за внатрешни работи соопштуваат дека на 31.01 и 01.02 од страна на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 157 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се градат три нови автопати на Коридорот 8

Од:
До кого (е-маил):
Порака: