Има повеќе од милион следбеници: Девојката која ја „предвидува“ вредноста на биткоинот


Се чини дека одговорот на прашањето кога треба да се тргува со биткоин може да го даде – астрологијата. Според Ројтерс, 22-годишната Марин Алтман од Њујорк ...
| | веќе видена | слични

Цената на биткоинот достигна рекордно високо ниво од над 41.000 долари во петокот и сега сега има вкупна пазарна вредност од над 700 милијарди долари со што ...
| | веќе видена | слични

Интересот за „копање“ на криптовалути на глобално ниво од ден во ден расте сè повеќе, особено откако Биткоин достигна рекордна вредност од 40 илјади ...
| | веќе видена | слични

Џејмс Хауелс е 35-годишен ИТ-инженер од Велс, кој го фрлил уредот со сите негови биткоини , ненамерно. Тој го расчистувал својот дом во 2013 година и имал два ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џејмс Хауелс, софтверски инженер, се откажал од „рударење на биткоини“ уште во 2009 година, бидејќи неговата девојка тогаш му се пожалила дека „сето тоа е ...
| | веќе видена | слични

Стефан Томас, програмер од Сан Франциско, пред десет години добил како подарок 7.002 биткоини како награда за снимање на видео во кое објаснува како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард, повика на глобално регулирање на трговијата со биткоин, наведувајќи дека оваа дигитална валута ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 651 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 677 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 348 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има повеќе од милион следбеници: Девојката која ја „предвидува“ вредноста на биткоинот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: