Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста како генерален секретар на Владата

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста се појави како нов генерален секретар на Владата и објави фотографии од својот прв јавен настан. Потпретседателот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими вршителот на должност во Амбасадата на Државата Катар во Република Македонија, шеик Јасим бин Хамад Ал-Тани. ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети мислења за текот и динамиката во развојот на билатералните односи меѓу двете земји и беше реафирмиран интересот за натамошно ...
| | веќе видена | слични

Инфраструктурните проекти што се реализираат во делот на патната и железничката инфраструктура, како и проектот за гасификација на земјата, беа главни теми на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски оствари работна средба со aмбасадорот на Италија во Република Северна Македонија, Н.Е Андреа Силвестри. На ...
| | веќе видена | слични

Британската амбасадорка во земјава, Рејчел Галовеј, на денешната средба со генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири, пред се упати честитка за неговата ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Владата на Република Македонија Мухамед Зеќири денеска се сретна со амбасадорката на Обединетото Кралство во нашата земја, Рејчел ...
| | веќе видена | слични

Средба на генералниот секретар на Владата, Зеќири со амбасадорката Рејчел Галовеј: Продолжува континуираната поддршка од Обединетото Кралство во однос на ...
| | веќе видена | слични

Странските директни инвестиции од Италија во земјава изнесуваат 107 милиони евра, но соработката има потенцијал да се продлабочи. Земјата добро се справува со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директните странски инвестиции од Италија во С.Македонија изнесуваат 107 милиони евра, а како што посочија на денешната средба министерот за економија, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 289 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 375 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 445 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 237 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста како генерален секретар на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: