Бочварски на средба со Силвестри: Капиталните проекти се важни за економскиот развој


Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски оствари работна средба со aмбасадорот на Италија во Република Северна Македонија, Н.Е Андреа Силвестри. На ...
| | веќе видена | слични

Коридорот 8 е еден од клучните коридори и на ЕУ, и токму при посетата еврокомесарот Вархеји еден од клучните фактори кои ги наведе беше транспортната ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во гостувањето во емисијата Утрински брифинг на Слободна ТВ се осврна и на проектите за инфраструктурано ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер Артан груби информира дека на денешната 41 седница на Владата била одобрена годинешната програма за работа на ЈП „Државни патишта“ според ...
| | веќе видена | слични

„Битола – Прилеп е често споменуван пат. Најавувам дека прв во нашата држава таму ќе имаме автопат, но изграден според меѓународни правила и стандарди, таму ...
| | веќе видена | слични

Државните претпријатија во земјава меѓусебно да се координираат за важните инфраструктурни проекти што минуваат низ заштитеното подрачје во Охридско-струшкиот ...
| | веќе видена | слични

„Патиштата во државата ни се врвен приоритет, инфраструктурата генерално. Затоа градиме нови модерни безбедни патишта и правиме реконструкции на старите. ...
| | веќе видена | слични

„Битола – Прилеп е често споменуван пат. Најавувам дека таму ќе имаме автопат, но изграден според меѓународни правила и стандарди, таму очекувам забрзани ...
| | веќе видена | слични

„Железничка пруга кон Бугарија поминува низ тежок терен, поделена е на три дела, првата и втората делница сакаме да ги споиме во една фаза и да одиме на избор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 490 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 219 | | | веќе видена

Скафандер против глупост сеуште не е измислен, инаку ќе требаше да им го нарачаме и доставиме до дома на половина од пратениците во нашево Собрание. Пишува ...
сите 441 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски на средба со Силвестри: Капиталните проекти се важни за економскиот развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: