Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста како генерален секретар на Владата

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста се појави како нов генерален секретар на Владата и објави фотографии од својот прв јавен настан. Потпретседателот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членовите на Координативното тело за имплементација на Националната стратегија „Едно општество и интеркултурализам” денеска преку видео-конференциска врска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими вршителот на должност во Амбасадата на Државата Катар во Република Македонија, шеик Јасим бин Хамад Ал-Тани. ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети мислења за текот и динамиката во развојот на билатералните односи меѓу двете земји и беше реафирмиран интересот за натамошно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инфраструктурните проекти што се реализираат во делот на патната и железничката инфраструктура, како и проектот за гасификација на земјата, беа главни теми на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски оствари работна средба со aмбасадорот на Италија во Република Северна Македонија, Н.Е Андреа Силвестри. На ...
| | веќе видена | слични

Британската амбасадорка во земјава, Рејчел Галовеј, на денешната средба со генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири, пред се упати честитка за неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Континуираната британска поддршка за процесот на реформи на јавната администарција во земјава и интензивирање на стопанската соработка меѓу двете земји беа ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Владата на Република Македонија Мухамед Зеќири денеска се сретна со амбасадорката на Обединетото Кралство во нашата земја, Рејчел ...
| | веќе видена | слични

Средба на генералниот секретар на Владата, Зеќири со амбасадорката Рејчел Галовеј: Продолжува континуираната поддршка од Обединетото Кралство во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 902 | | | веќе видена

Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
сите 339 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 119 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста како генерален секретар на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: