Пендаровски го прими вршителот на должност во Амбасадата на Државата Катар, шеик Јасим бин Хам

На средбата беа разменети мислења за текот и динамиката во развојот на билатералните односи меѓу двете земји и беше реафирмиран интересот за натамошно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини оствари работен состанок со еврокомесарот за буџет и администрација Јоханес Хан, со цел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев ја прими постојаната претставничка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) Нарине Сахакјан, кои ја оценија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска ја прими постојаната претставничка на Програмата за развој на Обединетите нации ...
| | веќе видена | слични

Според соопштението од Владата ,тие ја оценија досегашната соработка како плодна и успешна и разменија мислење за тековните активности  и остварување ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими директорот на Агенцијата за остварување на правата на заедниците Еран Куртиш и заменик директорот Џелал Хоџиќ. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На средбата претседателот Пендаровски беше информиран за тековните процеси и стратешкиот план за работа на Агенцијата, како и за предизвиците со коишто се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Македонија и Грција преку пријателството промовираат стабилност во целиот Западен Балкан, констатираа премиерот Зоран Заев и новиот грчки амбасадор во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Русос Кундурос, новиот амбасадор на Хеленската Република, во земјава. На состанокот е пренесена порака од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 863 | | | веќе видена

Скафандер против глупост сеуште не е измислен, инаку ќе требаше да им го нарачаме и доставиме до дома на половина од пратениците во нашево Собрание. Пишува ...
сите 562 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 113 | | | веќе видена

Над десет милиони евра во шестиот пакет на економски мерки ќе бидат наменети за помош на туристичко угостителскиот сектор, најави денеска министерот за ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски го прими вршителот на должност во Амбасадата на Државата Катар, шеик Јасим бин Хам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: