Колку имунитет имаат луѓето со прележан ковид 19?

Науката не ја исклучува можноста за повротно заразување со корона вирус, шансите се многу мали иако не се исклучени, рече Д-р Александар Петличковски, директор ...
| | веќе видена | слични

ВИЕНА – Студија на Универзитетската клиника во Инсбрук покажа дека луѓето излекувани од коронавирусот имаат стабилен долгорочен имунитет и не треба да се ...
| | веќе видена | слични

Оздравените пациенти не се имуни од повторно заразување, – вели инфектологот Алириза Османи, за ТВ21. “ Иако организмот формирал антитела, тие го губат ...
| | веќе видена | слични

35 граѓани во Македонија по втор пат биле заразени со коронавирус. Оздравените пациенти не се имуни од повторно заразување, вели инфектологот Алириза Османи, ...
| | веќе видена | слични

Студија на една клиника во Инсбрук покажа дека излечените од коронавирус имаат стабилен долгорочен имунитет и не треба да стравуваат од нови инфекции. Во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Научниците дојдоа до важно ново сознание за имунитетот на Ковид! Студија од Универзитетската клиника во Инсбрук покажа дека оние излекувани од корона вирусот ...
| | веќе видена | слични

Научниците идентификувале мутација на новиот коронавирус SARS-CoV-2, којашто му овозможува да го избегне препознавањето од страна на антителата развиени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби во вчерашното гостување на ТВ21 рече функционерите на ДУИ заслужиле да бидат казнети за неносење маски ...
сите 223 | | | веќе видена

Додека Скопје не се согласи на барањата на бугарската страна, Софија нема да може да го поддржи почетокот на преговорите за пристапување на Македонија во ЕУ, ...
сите 376 | | | веќе видена

Со настап во историското место Аламо, каде во 1835-36 година се одиграла прочуената битка против Мексико во борбата за припојување Тексас кон САД, и кое во ...
сите 336 | | | веќе видена

Илјадници вооружени екстремисти поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп прават заговор да го опколат американскиот Капитол пред инаугурацијата на ...
сите 263 | | | веќе видена

Групата за теорија на заговор позната како QAnon ја зголеми популарноста во последните месеци. Таа се прошири од таблите за пораки до мејнстрим платформите и ...
сите 143 | | | веќе видена

Се намалува притисокот на водотеците во Кумановско и општина Старо Нагоричане, но нивоата на Пчиња и Крива река сè уште се на високо ниво, проценија денеска ...
сите 191 | | | веќе видена

Уште еден пропуст во низата на Венко Филипче во процесот на лечење на граѓаните со корона. Единствениот лек, влезен во светски протоколи дека помага во ...
сите 197 | | | веќе видена

„Наводно имало вооружени групи кои се подготвуваат на 20 јануари да дојдат во Вашингтон на инаугурацијата на Бајден, но се најавуваат 15.000 полицајци, верувам ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку имунитет имаат луѓето со прележан ковид 19?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: