Здравствените работници кои работат со ковид-пациенти ќе поделат 100 милиони денари


Mинистерот Венко Филипче најави парична награда за сите кои работат со пациенти со коронавирус. -Со ребалансот на буџетот, добивме 100 милиони денари, уште ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според дневната статистика на Министерството за здравство во Ковид Центрите во Скопје има 476 пациенти и 40-тина слободни кревети. Но, како се стигнува до ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Бројот на активни случаи на Ковид-19 во државава изнесува 22538. Од нив во Скопје се 10852, во Прилеп, Тетово и Гостивар се над 1000, во Куманово – 900. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако во последниот извештај на Министерството за здравство се регистрирани нови 984 случаи со Ковид-19, бројот на активни случаи на Ковид-19 во Македонија се ...
| | веќе видена | слични

Ризично е граѓаните сами на своја рака да се лекуваат од Ковид 19 а уште по ризично е сами да ги купуваат лековите на црно, апелираше министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, на поставено новинарско прашање за препродавање и купување на лекови на црно од интернет од страна на граѓани, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 470 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 484 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 80 | | | веќе видена

По големите регистрирани бројки на заболени со Ковид-19, во последниот период полека се стабилизира состојбата со епидемијата во земјава, за што е показател ...
сите 726 | | | веќе видена

Членовите на македонскиот тим во Комисијата би сакале да ја информираат јавноста во однос на неточните и нецелосни информации кои се појавија во јавноста во ...
сите 237 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравствените работници кои работат со ковид-пациенти ќе поделат 100 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: