Матични лекари се жалат - екстремно е тешко да се смести ковид пациент во болница

Според дневната статистика на Министерството за здравство во Ковид Центрите во Скопје има 476 пациенти и 40-тина слободни кревети. Но, како се стигнува до ...
| | веќе видена | слични

Кратко теренско истражување кое новинарката Јета Џара го направи во Пиштина предизвика бура од реакции на социјалните мрежи. Октако новинарката без никаков ...
| | веќе видена | слични

Никако да се стабилизира хаосот во здравствениот систем откако почнаа да се качуваат бројките на новозаразени, а тоа докажува дека и покрај тоа што имаше ...
| | веќе видена | слични

Тие се меѓу првите кои застанаа на фронтот. Специјализантите, покрај на матичните клиники, се ангажирани заедно со специјалистите во борбата против Ковид -19. ...
| | веќе видена | слични

Српски Курир ја посетил новата ковид болница во Батајница, каде 60 пациенти ја водат најважната битка на својот живот - тие се на интензивна нега, а меѓу нив ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на онлајн трибината „Молкот не е решение”, организирана од Форумот на жени на СДСМ вечерва посочи дека насилството врз ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на комисијата за здравство на СДСМ Венко Филипче на онлајн трибината:Молкот не е решение” истакна дека е многу важно жртвите на семејно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 444 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 158 | | | веќе видена

Партијата Левица денеска се пофали дека нивниот јавен притисок ја натерал Владата да ја набави вакцината Спутник В. „ Нашиот пратеник - Димитар Апасиев, уште ...
сите 332 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Матични лекари се жалат - екстремно е тешко да се смести ковид пациент во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: