Дали Марадона можеше да биде спасен?


Диего Армандо Марадона почина пред две недели на 61 година. Марадона почина во својот дом во Буенос Аирес, а неговата смрт го шокираше фудбалскиот свет. Срцето ...
| | веќе видена | слични

Стефано Чечи, близок пријател и соработник на Диего Марадона вели дека смртта на Аргентинецот можела да се предвиди, тој бил уморен и немал желба за живот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Аргентинскиот конгрес наскоро ќе расправа за барањето да се стави фотографија од покојниот Диего Марадона на банкнота од 1.000 пезоси. „Идејата не е само да му ...
| | веќе видена | слични

Аргентинскиот конгрес наскоро ќе расправа за барањето на банкнота од 1.000 пезоси да се стави ликот од покојната фудбалска ѕвезда Диего Марадона. На банкнотата ...
| | веќе видена | слични

Карлос Тевез во изминативе неколку дена беше топ тема во аргентинската спортска јавност поради посветата која ја презентираше во чест на својот сакан пријател ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона во својата пребогата кариера речиси секогаш носеше дрес со бројот 10, без разлика дали настапуваше за клуб или репрезентација, но еден ...
| | веќе видена | слични

Диего јуниор, синот на Диего Марадона од врската со италијанката Кристина Синагра, вели дека не го интересира наследството што треба да го добие и порача дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 457 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 251 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Марадона можеше да биде спасен?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: