Трамп: Ќе биде тешко измамата да се докаже пред Врховниот суд


2 копии
2 копии

Претседателот Доналд Трамп во саботата го повика гувернерот на Џорџија, Брајан Кемп веднаш да свика специјална седница на државниот парламент и да ги убеди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само 25 од 249-те сопартијци на актуелниот американски претседател, републиканецот Доналд Трамп, ја признаваат победата на демократот Џозеф Бајден на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Изборниот штаб на американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека е поднесена тужба во државниот суд на Џорџија, во која се бара поништување на резултатите ...
| | веќе видена | слични

„Единствено нешто што е повеќе фалсификат од фалсификуваните претседателски избори во САД се лажните вести на потиснатите медиуми. Без оглед на тоа колку е ...
| | веќе видена | слични

Децата на сегашниот претседател Доналд Трамп го поминаа празникот на Денот на благодарноста во далечниот Камп Дејвид, рурално претседателско одморалиште.Далеку ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп тврди дека луѓе во Џорџија се фатени како носат голем број на гласачки ливчиња и ги ставаат во гласачки машини. „Фатени се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Ќе биде тешко измамата да се докаже пред Врховниот суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: