Бесими: Двојно повисок економски раст со Стратегијата за попаметен раст


Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии – на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поголема контрола и обезбедување независни, објективни и професионални ставови за буџетот и фискалната стратегија ќе обезбеди Фискалниот совет кој е предвиден ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поставување на фискални правила и воспоставување на Фискален совет – во насока на поголема контрола, среднорочно буџетирање и воспоставување на интегриран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За СДСМ парламентарната демократија важи само кога тие се во опозиција. Ги слушам и читам како ронат крокодилски солзи за тоа дека опозицијата наводно го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предлог буџетот за 2021 година доставен од Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е во насока на постигнување напредок во исклучително тешки моменти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екологистите се незадоволни од распределбата на средства во Буџетот за 2021 година кои се наменети за животна средина и борба со аерозагадувањето. Еден од ...
| | веќе видена | слични

Откако власта ги одби предлозите на ВМРО-ДПМНЕ поднесени во вид на амандмани заедно со Коалицијата О2 а со кои се предлагаше сите државни институции да добијат ...
| | веќе видена | слични

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието на Република Македонија во своето гостување во утринската емисија на Алфа телевизија зборуваше за целата ситуација во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вели дека резултатите од пописот нема да влијаат врз стекнатите права. Вели дека е срамота 19 години во земјава да нема попис. Тој кажа ...
сите 422 | | | веќе видена

Македонија загуби од Словенија со 21:31 во првиот меч од втората фаза од Мундијалот во Египет , а и на третиот меч против фаворитите прими 30, или повеќе ...
сите 204 | | | веќе видена

И Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска реагираше за големото полициското присуство на вчерашното празнување на Богојавление на охридското ...
сите 164 | | | веќе видена

Љупчо Пренџов, пратеник од ГРОМ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ говореше за вакцината против КОВИД-19 и потенцираше дека срамота е што ние ...
сите 82 | | | веќе видена

Поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување по здравствени прописи за време на епидемија“, полициски службеници вчера извршиле ...
сите 290 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Двојно повисок економски раст со Стратегијата за попаметен раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: