Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478


2 копии

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 804 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот . ...
| | веќе видена | слични

Дефинитивно во моментов се случува втор бран од коронавирусот. Во јавноста веќе неколку дена се шпекулира и за нов, трет бран, на почетокот на идната година, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.256 и ...
| | веќе видена | слични

Според најавите монтажните болници во Куманово, Струмица, Гевгелија и Струга треба да бидат готови до крајот на годинава, доколку за секоја се издвои иста сума ...
| | веќе видена | слични

Во овој момент, нема неопходна потреба за болничко згрижување на пациенти во стара „Систина“, состојбата со заразата е стабилна и има места во државните ...
| | веќе видена | слични

Министертвото за здравство како и Секторот за оружје и експлозиви при Министертсвото за внатрешни работи, се задолжени за создавање на оптимални услови за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти, вкупно се лекуваат 478

Од:
До кого (е-маил):
Порака: