Заев најави дека не сме далеку од договор со Бугарија, опозицијата бара со декларација да се утврдат позициите


Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете ...
| | веќе видена | слични

Има уште една недела пред состанокот на советот на министри на Европската Унија, а сè уште нема информации до каде е работата на групите формирани од Скопје и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонија ќе има голем проблем со Бугарија, оние кои слепо му веруваа на Заев дека по Преспанскиот договор се покажа дека Македонија ќе има сериозни пречки ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Основачите на партиите ДОМ И Демократски сојуз, Лиле Поповска и Павле Трајанов се вознемирени од интервјуто на Заев за БГНЕС но не доволно за да излезат од ...
| | веќе видена | слични

Охрабрувачки е ставот на помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања во американскиот Стејт Департмент Филип Рикер, кој неодамна испрати писмо ...
| | веќе видена | слични

Демократскиот сојуз повикува на претпазливост за било какви нови договори или „патокази” кои на било каков начин долгорочно ќе го доведат во прашање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 542 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев најави дека не сме далеку од договор со Бугарија, опозицијата бара со декларација да се утврдат позициите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: