Патоказ со Бугарија - замка или решение?


6 копии

„Добри вести! Советот на ЕУ и Европската комисија засега нема да отворат нови поглавја за преговори со Србија“, напиша на Твитер известувач на ЕП за Косово, ...
| | веќе видена | слични

Треба ли Македонија да се повлече од преговорите со Бугарија по вчерашното фијаско на мешовитата историска и образовна комисија? Аналитичарите поделени. Според ...
| | веќе видена | слични

Според весникот, компромисот се очекува во текот на следната недела, така што Бугарија ќе добие гаранција дека во секое време ќе може да ја суспендира С ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот весник „24 часа“ најавува дека Бугарија ќе го тргне ветото за Македонија во текот на следната недела, откако ќе добие гаранција дека во секое време ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

По Холандија, се јави и Данска со демант на тврдењето од бугарскиот весник „24 часа“ дека Бугарија не била осамена во противењето Европската унија да почне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патоказ со Бугарија - замка или решение?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: