Заев: Низ историјата да градиме мостови на соработка

8 копии

Заев не може да обезбеди иднина во СДСМ, а не пак на сите граѓани, неговото во политиката завршува како што и почна со предавство и понижувања донесени на ...
| | веќе видена | слични

Потребата да пишува дека е Македонец кај Заев се јавува зошто продава се друго. Попусто се пишува Македонец ако тоа не е признаено од соседите и ако продава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Добро е што Заев имаше потреба да каже дека е Македонец, еве на пример сите ние останатите таква потреба немаме зошто како него немаме "путер" на глава од ...
| | веќе видена | слични

Членот на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски преку својот Фејсбук профил даде коментар на објавата на Зоран Заев во која премиерот напиша дека тој е „Македонец кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија нема алтернатива. ЕУ е нашата стратешка цел, затоа мора да се избориме за почетокот на преговорите со ЕУ. Заев се бори за нашата европска иднина во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не е во ред некој да биде „обвинет“ за распродажба на историјата кога искрено се бори за нашата европска иднина, вели експремиерот и екслидер на СДСМ, Владо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев далеку од очите на македонската јавност, смени член на историската комисија со Бугарија. Воедно, министер од владата на Бојко Борисов јавно соопшти ...
сите 599 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 233 | | | веќе видена

Белата куќа, каде што живее претседателот на САД, денес ќе добие нов станар, бидејќи по инаугурацијата, Џо Бајден официјално ќе стане човекот што ќе ја води ...
сите 163 | | | веќе видена

Словенечкиот репрезентативец Рок Овничек на стартот од сезонава го потенцираше токму Кире Лазаров како ракометар кој најмногу му помогнал во адаптацијата по ...
сите 83 | | | веќе видена

Одбојкарската репрезентација на Македонија ќе игра на ново Европско првенство откако заедно со Турција обезбеди место на турнирот одигран во Скопје. Два потега ...
сите 131 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 314 пациенти позитивен и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Низ историјата да градиме мостови на соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: