Приведен разбојник во Скопје, расчистени шест кривични дела

5 копии

Малолотник уапсен откако бил фатен на дело додека краде во угостителски објект во Скопје. „Денеска (25.11.2020) во 03.20 часот полициски службеници од ЕВР ОКР ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кривична пријава е поднесена против сопственик на угостителски објект кој работел по 23 часот спротивно на одлуката за Владата за ограничување на работното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.Џ.(72) од Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување на заразна болест”. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека кривичната пријава е поднесена против Ш.А. (48) од тетовското село Речица поради основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични

Две лица од струшкото село Радолишта добија кривични пријави поради вршење јавен превоз без лиценца. СВР Охрид соопшти дека при контрола на полициски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 190 | | | веќе видена

На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки до следниот состанок на Комисијата за заразни болести бидејќи во последните два дена има намалување на бројот ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен разбојник во Скопје, расчистени шест кривични дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: