Седум лица биле затекнати во угостителски објект кој работел по 21:00 часот

Кривична пријава е поднесена против сопственик на угостителски објект кој работел по 23 часот спротивно на одлуката за Владата за ограничување на работното ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
6 копии
3 копии
3 копии

Вчера во 21.00 часот на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода С.С.(20) од Куманово, затоа што при преглед кај него ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум лица биле затекнати во угостителски објект кој работел по 21:00 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: