(ВИДЕО) Талевски: Инспекторатите со засилени овластувања постапуваат по прекршувања на мерките за заштита од Ковид-19, нема толеранција


„Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ преку усвојувањето на измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, обезбеди сите ...
| | веќе видена | слични
54 копии
2 копии

„Заштитата на јавното здравје е наш врвен приоритет. Во состојба кога драстично се зголемуваат бројките на заболени лица од коронавирусот, кога веќе е ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 5. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Во период од 26.10.2020 до 01.11.2020 година сите инспекциски служби во рамки на своите надлежности извршија вкупно 4.716 контроли од кои 1.750 се инспекциски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во овој период Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) спроведе 2.966 контроли и 588 надзори. Контролите се спроведени според Закон за заштита на населението од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Забрана за вршење дејност поради непочитување на здравствените протоколи, односно одржување на прослави, непочитување на растојание помеѓу масите и носење ...
| | веќе видена | слични

Само во последното деноноќие полицијата санкционирала 737 луѓе кои не ја почитувале оваа превентивна мерка. Според месеци, најмногу се санкционирало во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гоце Делчев го даваме, ама Борисов и Каракачанов не ги даваме. Вака отприлика звучат изјавите на премиерот Зоран Заев после бугарското вето за Македонија за ...
сите 516 | | | веќе видена

Дознавме дека Пендаровски по рецептот на измамникот Заев станал претседател на државата со криминал, наместо крокодилски солзи одговорност. Целата јавност ...
сите 104 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по објавувањето на денешните ковид-бројки, соопшти дека има многу причини министерот Венко Филипче до утре да поднесе оставка. Денеска ...
сите 111 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Талевски: Инспекторатите со засилени овластувања постапуваат по прекршувања на мерките за заштита од Ковид-19, нема толеранција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: