Физички нападнат доставувач кај извршител од Охрид

2 копии

Вчера во СВР Битола било пријавено дека во периодот од 14 август 2020 до моментот на пријавување непознат сторител извршил тешка кражба на агрегат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесет и деветгодишен битолчанец е уапсен вчера попладне поради основано сомнение дека сторил две тешки кражби на подрачјето на Кочани. Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии

Полициски службеници од СВР Тетово вчера околу 13.00 часот го лишиле од слобода М.К.(35) од Тетово, поради сомнение дека сторил кривични дела „кражба“ и „тешка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 158 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Модуларните болници се безбедни и градени согласно стандардите. Тие се истиот тип како и насекаде во светот. Тие спасија илјадници животи и во моментот во нив ...
сите 129 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Физички нападнат доставувач кај извршител од Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: