Велешанка нападната од својот сопруг

15 копии
4 копии

Полициски службеници од СВР Скопје вчера го уапсиле 62-годишен маж од Скопје со иницијали М.Г. поради наводно силување на својата ќерка. Како што информираат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 09:20 часот во СВР Скопје, 41-годишниот Г.С. од Скопје пријавил дека околу 08:30 часот во Фондот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Жител на тетовско Пршовце пријавил во полиција дека вчера навечер бил нападнат и повреден додека седел во неговото паркирано возило пред семејната куќа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 63 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 184 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори во Гостивар, според нивните ...
сите 138 | | | веќе видена

На само неколку денови до одлучувачкиот втор круг од локалните избори, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави моќно ...
сите 450 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велешанка нападната од својот сопруг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: