Физички нападнат доставувач кај извршител од Охрид

2 копии

Вчера во СВР Битола било пријавено дека во периодот од 14 август 2020 до моментот на пријавување непознат сторител извршил тешка кражба на агрегат за ...
| | веќе видена | слични

Триесет и деветгодишен битолчанец е уапсен вчера попладне поради основано сомнение дека сторил две тешки кражби на подрачјето на Кочани. Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициски службеници од СВР Тетово вчера околу 13.00 часот го лишиле од слобода М.К.(35) од Тетово, поради сомнение дека сторил кривични дела „кражба“ и „тешка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 63 | | | веќе видена

Новоизбраниот градоначалник на општина Гази Баба Бобан Стефковски денеска, откако и официјално ја презеде новата функција, најави дека ќе работи Општината да ...
сите 246 | | | веќе видена

Во општина Центар Жупа, каде на 17 октомври не беше обезбеден потребниот цензус од една третина од вкупно запишаните граѓани во Единствениот избирачки список, ...
сите 138 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

Новинарот Џонатан Вилсон вели дека Оле Гунар Солшер не е единствениот виновник за кризата на Манчестер јунајтед, објаснува дека Кристијано Роналдо создава ...
сите 197 | | | веќе видена

Движењето Беса останува на ставот дека е потребна соработка со Алијанса за Албанците за да може на локалните избори да се победат кандидатите од ДУИ, изјави ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Физички нападнат доставувач кај извршител од Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: