Приведен крадец во Кочани

4 копии
2 копии

Скопјанка уапсена во Карпош откако по претрес кај неа и во нејзиниот дом полицијата пронашла дрога. „На 11.11.2020 во 11.40 часот на подрачје на Карпош од ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Патничко возило марка „Опел инсигнија“ што било украдено во Косово е пронајдено во Македонија, информира полицијата. Возилото било во сопственост на рент-а-кар ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог обвинение против две лица за тешка кражба од автомобил на паркинг-просторот на Средно Водно. – На 10 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 183 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 200 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 315 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 200 | | | веќе видена

Епидемиолошката слика во Словенија e најлоша досега. За 24 часа имало 3.166 заразени, што е голем пораст на бројот на заразени во споредба со пред една ...
сите 417 | | | веќе видена

“ Сакам да ја искажам нашата поддршка за заедничкиот кандидат Христо, бидејќи ги има сите предиспозиции да го води градот.  На овие избори ние бираме локална ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен крадец во Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: