Приведен крадец од Тетово

Полициски службеници од СВР Тетово вчера околу 13.00 часот го лишиле од слобода М.К.(35) од Тетово, поради сомнение дека сторил кривични дела „кражба“ и „тешка ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Патничко возило марка „Опел инсигнија“ што било украдено во Косово е пронајдено во Македонија, информира полицијата. Возилото било во сопственост на рент-а-кар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог обвинение против две лица за тешка кражба од автомобил на паркинг-просторот на Средно Водно. – На 10 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопското обвинителство поднесе обвинение против две лица за кражба на Средно Водно.На 10 ноември, обвинетите, заедно со уште едно малолетно лице, од патничко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело-тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 22 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ситуацијата е особено проблематична во Источна Европа и Русија, каде поради слабиот интерес за вакцини (24 проценти во некои земји), бројот на смртни случаи и ...
сите 731 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
сите 118 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 157 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 104 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 277 | | | веќе видена

На 24.10.2021 околу 07.30 часот во СВР Штип било пријавено дека во рудник во с.Добрево, штипско, А.Д.(55) од Кратово се здобил со тешки телесни повреди додека ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен крадец од Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: