Гостиварчанец уапсен на граничен премин со фалсификувани пари

4 копии
4 копии

Приведен е 39-годишен охриѓанец кој се барал со потерница за издржување казна затвор од една година и два месеци за извршено кривично дело.Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични

39-годишниот охриѓанец В.Д. е уапсен денеска во 10:15 минути во Скопје. Како што соопшти полицијата, се барал со потерница за издржување казна затвор од една ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопјанка уапсена во Карпош откако по претрес кај неа и во нејзиниот дом полицијата пронашла дрога. „На 11.11.2020 во 11.40 часот на подрачје на Карпош од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 63 | | | веќе видена

Новоизбраниот градоначалник на општина Гази Баба Бобан Стефковски денеска, откако и официјално ја презеде новата функција, најави дека ќе работи Општината да ...
сите 246 | | | веќе видена

Во општина Центар Жупа, каде на 17 октомври не беше обезбеден потребниот цензус од една третина од вкупно запишаните граѓани во Единствениот избирачки список, ...
сите 138 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

Новинарот Џонатан Вилсон вели дека Оле Гунар Солшер не е единствениот виновник за кризата на Манчестер јунајтед, објаснува дека Кристијано Роналдо создава ...
сите 197 | | | веќе видена

Движењето Беса останува на ставот дека е потребна соработка со Алијанса за Албанците за да може на локалните избори да се победат кандидатите од ДУИ, изјави ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварчанец уапсен на граничен премин со фалсификувани пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: