Алармантен бројот и на суспектните на ковид: Тешко до термин за ПЦР-тест и за оние кои имаат симптоми и оние кои биле во контакт со заразен


Бројот на позитивните на корона вирусот два дена по ред е над 800, но тоа што посебно ги загрижува матичните лекари е дека имаат многу повеќе пациенти кои ...
| | веќе видена | слични

По повод новите мерки на Владата и Министерството за здравство во врска со спречување на ширењето на корона вирусот (КОВИД-19) што се однесуваат на целокупното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Сведоци сме на се полоши дневни, неделни и месечни статистики. Повеќе од 5.000 позитивни лица има само во главниот град. Епидемиолошката крива непречено расте ...
| | веќе видена | слични

На последната седница на Советот на општина Гевгелија одржана на 29.10.2020, во име на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ, јас, како претседател на ОК на ...
| | веќе видена | слични

Скратување на работното време на угостителските објекти до 21 часот, освен за достава и шалтерска продажба на храна, е мерката што ја усвои Владата по предлог ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради тоа што нема слободни термини за закажување тест за Ковид-19 преку матичните лекари, граѓаните коишто имаат симптоми на корона вирус мора да го платат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште од 12:15 часот денеска телефонските броеви во Центарот за јавно здравје, каде може да се закаже тестирање за Ковид-19 на приватно, односно за 1.850 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче утринава се сретнал со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа ...
сите 421 | | | веќе видена

Фашистичка окупација имало, но таа нема етничка боја и не може да кажете за цел еден народ дека бил окупатор. Ова денеска го изјави премиерот Заев и порача да ...
сите 254 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 167 | | | веќе видена

Поранешниот претседател и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранкo Црвенковски во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат од ...
сите 180 | | | веќе видена

Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што покренува многу прашања во ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алармантен бројот и на суспектните на ковид: Тешко до термин за ПЦР-тест и за оние кои имаат симптоми и оние кои биле во контакт со заразен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: