67 лица се хоспитализирани на инфективното одделение во Битола


4 копии
2 копии

Штипското Кожно одделение од попладнево се става во функција за ковид пациентиетите, кои се со полсена клиничка слика или на ден, два пред да бидат испишани од ...
| | веќе видена | слични

Моменталната состојба во општина Охрид е алармантна бидеќи коронавирусот е широкораспространет и постојано се зголемува бројот на заразени и заболени граѓани. ...
| | веќе видена | слични

Како што се зголемува бројот на заразени охриѓани со корона вирусот расте и бројот на хоспитализирани лица во Општата болница кои развиваат потежок облик на ...
| | веќе видена | слични

Откако од минатата недела во Штип почна да расте бројот на новозаболени со ковид-19, Клиничката болница почна да го адаптира Кожното одделение за ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со епидемијата на Ковид-19 во Охрид станува крајно алармантна. Во болницата во Охрид се хоспиталирани 91 лице со ковид-19, а до крајот на денот, по ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. ноември 2020 (ИНПРЕС) – И понатаму расте бројот на хоспитализирани пациенти со COVID-19 во Општата болница во Охрид. Во моментов се згрижени 71 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
сите 177 | | | веќе видена

Врховниот суд на американската држава Пенсилванија отфрли уште еден правен обид на таборот на американскиот претседател Доналд Трамп да ја оспори победата на ...
сите 267 | | | веќе видена

„Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски бугарски владини претставници. Ова досега Заев не го негираше. Според нашите информации се ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

67 лица се хоспитализирани на инфективното одделение во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: