Во велешката болница се лекуваат и тешки случаи на заразени со коронавиурс, поради натрупаноста на скопските клиники

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

27-годишно момче од Куманово почина на инфективната клиника во Скопје. Пациентот немал претходни заболувања велат од МЗ освен покачена телесна тежина. Бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет и седумгодишно момче од Куманово заразено со Ковид-19 почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје, потврдуваат од Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

27-годишен пациент од Липково починал утринава на Клиниката за инфективни болести во Скопје од компликации од ковид-19, потврдија од Министерство за здравство. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пациент на возраст од 27 години од Куманово починал на Инфективната клиника во Скопје од ковид-19, потврдило Министерството за здравство за МКД.мк . Момчето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од кумановскиот Центар за јавно здравје потврдија дека денеска на Инфективната клиника во Скопје починал 27-годишен пациент од Липково од компликации од ...
| | веќе видена | слични

За една недела трета жртва на ковид 19 на млад човек кој претходно немал никакви другизаболувања. 27 годишен кумановец починал на Инфективната клиника. Тој ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, починало 27 годишно момче од Куманово без никакви коморбидитети. Од кумановскиот Центар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, починало 27 годишно момче од Куманово без никакви коморбидитети, откако претходно било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во велешката болница се лекуваат и тешки случаи на заразени со коронавиурс, поради натрупаноста на скопските клиники

Од:
До кого (е-маил):
Порака: