Пјаниќ смета дека фудбалерите го избркаа Сари од Јувентус


Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло ја доби сатиричната италијанска „награда“ со име „Златен тапир“, која се доделува на најголемото промашување во текот на ...
| | веќе видена | слични

Андреа Пирло е уверен дека ќе ги сврти работите во полза на Јуве, не смета дека може да добие отказ до Божиќ. Италија Поради лошиот старт на сезоната, познато ...
| | веќе видена | слични

Дојде како легенда на клубот, дојде на местото на Маурицио Сари, и се чинеше како одличен потег, но Андреа Пирло просто разочара како тренер на Јувентус. Пирло ...
| | веќе видена | слични

Како фудбалер беше речиси незадржлив, но како тренер Андреа Пирло има тежок старт. Според статистиката, Пирло е тренерот со најслаб старт во Јувентус, откако ...
| | веќе видена | слични

Изминатото лето Јувентус ја шокираше јавноста кога му врачи отказ на тренерот Маурицио Сари и го замени со клупската легенда која е тренер-дебитант, Андреа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Раководството на италијанскиот фудбалски шампион Јувентус започна преговори за раскин на договорот со својот поранешен тренер Маурицио Сари, кој беше сменет во ...
| | веќе видена | слични

Андреа Пирло многу брзо се соочува со притисокот кој ја носи тренерската функција, уште повеќе во ситуација кога води тим кој ја навикна јавноста, но посебно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 149 | | | веќе видена

Со одлуката на УНЕСКО, Охридскиот регион да не биде впишано на Листата на светско наследство во опасност, Комитетот за светско наследство го препозна и уважи ...
сите 228 | | | веќе видена

Со измените се оневозможува влез на други субјекти на политичката сцена, смета шефот на државата. Измените на законикот се во Собраниска комисија, блокирани со ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 129 | | | веќе видена

Ги поканивме членките на ЕУ, соседи на земјите од Западен Балкан да ги отворат зелените коридори, како прв чекор за сите земји од регионот. Грција е таа која ...
сите 288 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 109 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК и притвореник Сашо Мијалков ќе биде задржан во приватната клиника „Систина“, откако бил однесен поради поплаки дека има болки во ...
сите 143 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пјаниќ смета дека фудбалерите го избркаа Сари од Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: