Мисајловски: Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик


Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
| | веќе видена | слични

Нема ништо комплицирано за тој што уценува, ја коментираат аналитичарите изјавата на бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева, која од ...
| | веќе видена | слични

– Постојат многу шпекулации во медиумите за многу теми. Не сметам дека е корисно да додавам кон тие шпекулации, но тоа што е важно е дека треба да продолжи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Брисел не е постигнат никаков компромис помеѓу амбасадорите за бугарските барања, а преговарачката рамка се уште стои на масата за дискусии во ЕУ. Ова го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите ...
| | веќе видена | слични

Прашан за објавата на реномираниот „Политико“ дека има предлог за компромис во Брисел за македонски јазик и идентитет кој се темели врз бугарски корени, шефот ...
| | веќе видена | слични

Работните групи на Македонија и Бугарија продолжуваат да работат и имаат направено конкретни исчекори, информира министерот за надворешни работи, Бујар Османи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 300 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: