Вистински избор во ерата на четвртата индустриска револуција

2 копии

Зголемената изложеност на загаден воздух може да доведе до зголемување на ризикот од смрт од КОВИД-19 за околу 15%, пренесуваат од најновото меѓународно ...
| | веќе видена | слични

Според резултатите од студитее објавени во списанието Cardiovascular Research, долготрајната изложеност на загаден градски воздух може да го зголеми ризикот од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Долгорочното изложување на загаден воздух може да доведе до зголемување на ризикот од смрт од ковид-19 во светот и тоа во просек за околу 15 проценти, покажува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според истражувачки тим предводен од Германија, 15 проценти од сите смртни случаи поврзани со Ковид-19 во светот може да се поврзат со долгорочното изложување ...
| | веќе видена | слични

Околу 15% од смртните случаи од Ковид-19 би можеле да се должат на загадувањето на воздухот, сметаат научници од Германија и Кипар кои објавија студија за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 500 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3143 тестирања, а регистрирани се 1039 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-546, ...
сите 359 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 257 | | | веќе видена

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за буџетот за 2021 година и посочи дека во ...
сите 271 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Сето ова е дел од предизборна кампања во Албанија, тврди вицепремиерот Груби негирајќи дека е повикан во какво било својство од Хашкото обвинителство во врска ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистински избор во ерата на четвртата индустриска револуција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: