Рускоска по притворот на Ристо Новачевски: Следува финансиско вештачење за купените плацеви на Водно

Вилма Рускоска, јавната обвинилетка за организиран криминал, во утринската програма на „Студио 10“ на 24 вести рече дека следува финансиско вештачење за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешениот шеф на кабинетот на екс директорот во УБК, Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, е осуден на шестгодишна затворска казна за проневера на 825.000 евра. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тони Јакимовски, шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, денеска во Основниот кривичен суд беше неправосилно осуден на 6 години затвор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шест години казна затвор за Тони Јакимовски поранешен шеф на кабинетот на екс директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков. Пресудата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за организаторите на настаните во Собранието.од 27 април 2017 година. Претходното рочиште беше одложено ...
| | веќе видена | слични

Претходното рочиште беше одложено поради отсуство на обвинетите Спиро Ристовски и Трајко Вељаноски, кои беа во самоизолација, поради корона вирусот. Неизвесно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 399 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рускоска по притворот на Ристо Новачевски: Следува финансиско вештачење за купените плацеви на Водно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: