Груби: Лицата со посебни потреби се еднакви граѓани како и сите други


Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска го посети Движењето против хендикеп „Полио Плус“ во Скопје. ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари средба со претседателот на Републиканската партија на Албанија ...
| | веќе видена | слични

Двајцата соговорници, Груби и Медиу за време на оваа средба разговараа и за политичката состојба во Македонија и Албанија, како и за други важни настани во ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија и Албанија целосно заслужуваат почеток на преговори за членство во Европската Унија, е констатацијата од денешниот состанок во Скопје на ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, г.Артан Груби денеска на работен состанок  го пречека претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Република Северна Македонија се движи според сите европски вредности и Словенија во оваа прилика ќе продолжи активно да ја поддржува во процесот на ...
| | веќе видена | слични

Над 1.300-те административци „вработени според Рамковниот договор“, кои земаат плата без да одат на работа, не можат да бидат отпуштени, односно да им бидат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И покрај тоа што над 1.300 вработени според Рамковниот договор седат дома, а со години земаат државна плата, договорите не можат да им бидат прекинати, дури и ...
| | веќе видена | слични

Македонија е најверојатно единствената земја во светот каде што постои министерство во кое се ангажирани само три отсто од вкупниот број вработени. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заев си оди, т.н. заевизам останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот. Синоќа СДСМ приреди театар, ...
сите 573 | | | веќе видена

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
сите 509 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 130 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 205 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 281 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“ ги очекуваме да пристигнат од Бугарија. Јас утрово разговарав со директорот на ...
сите 302 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби: Лицата со посебни потреби се еднакви граѓани како и сите други

Од:
До кого (е-маил):
Порака: