Во три ситуации никако НЕ смеете да кажете ТЕ САКАМ!

Пред да ја донесете конечната одлука, прочитајте во кои случаеви зборовите ТЕ САКАМ не смеете да ги употребите иако сте зааљубени до уши и размислувате на таа личност и начинот како да и ги кажете магичните зборови, односно да изјавите љубов. Ако сте тип начовек кој не може да биде сам, туку скока од една врска во друга за да се чувствува исполнето, големи се шансите дека прерано ќе изјавите љубов. Пред да ги изговорите магичните зборови, размислувајте дали воопшто ште стигнале толку далеку во врската и што очекувате. Пред или подоцна ќе мора да застанете на топката и заклучите дека дојде моментот да бидете малку сами и причекајте некој за кого срцето навистина лудува. Тишина Непријатен е моментот кога ќе кажете на партнерот или на партнерката Те Сакам, а од другата страна е само тишина. Таквиот потег може само да ја уназади врската. Едната страна ќе биде лута, а другата збунета. Можеби понекогаш е попаметно малку да размислите и да оставите некое време пред конечната одлука. Но, ако сте навистина сигурни ...
| | веќе видена | слични

Не е важно дали тоа е романтична врска или платонска пријателство; работата во однос треба да содржи двајца. Ниту една врска не треба да биде принудена ... период. Многу време, ние сме во негирање на реалниот статус на врската што ја чувствуваме сакаме и заслужуваме, со што е она што во крајна линија нè води во овој неизвесен однос. Тажниот дел за тоа што е поврзан со нееднаквост е дека една личност во врската нормално не може да каже или не сака да признае дека односот отишол таму. Па, како може да знаеш дали си врската е во неизвесност или не? Еве кои знаци ви покажуваат дека веќе сте таму! Врска без обврска!
| | веќе видена | слични

 На почетокот на врската, сè е совршено и многумина помислуваат дека истата ќе трае засекогаш. Но подоцна, кога подобро ќе се запознаат и ќе ги откријат сите карактеристики, ставови и недостатоци, може да го променат лесно мислењето. Сепак, постојат неколку универзални начини на кои може да дознаете дали сте создадени еден за друг. Доколку уште од почетокот ставовите за важни работи ви се различни и не може да се согласите околу повеќе работи – треба веднаш да ви стане јасно. Доколку сепак се двоумите, следниве работи ќе ви помогнат да сфатите дали вашата врска има потенцијал да трае засекогаш: Имате сличен социјален статус Можеби на почетокот нема да обрнувате внимание на разликите, но ако партнерот е воспитан на различен начин од вас, понатаму тоа ќе се одрази на неговите ставови кои ќе бидат различни од вашите и тоа ќе резултира со многу недоразбирања. Имате слична смисла за хумор Би било прекрасно доколку си ги разбирате шегите со партнерот и знаете како сами да се насмеете и да уживате еден со друг. ...
| | веќе видена | слични

 Размислувате да стапнете на „лудиот камен“, законски да ја официјализирате својата врска, да запливате во брачните води. Наречете го процесот онака како што милувате, но сепак, останува фактот дека пред да го направите овој чекор, потребно е да продискутирате неколку важни работи со партнерот. И да, тие работи се многу поважни од утринските навики на личноста, кој каква музика слуша или дали јајцата повеќе ги сакате зготвени како кајгана или „на око“. Впрочем, списокот е запрепастувачки долг, па најдобро е да почнете со време: Како ќе ги поделите домашните обврски? Бидејќи товарот не смее да падне само на едниот партнер. Секој треба да ги преземе оние обврски за кои смета дека е способен и ќе ги изврши без многу голема мака. Притоа, немојте да се водите стриктно според листата на „машки“ и „женски“ обврски. Како ќе го планирате домашниот буџет? Ќе имаме мои, твои или наши заеднички пари? Како ќе го раководиме буџетот и финансиите? Воедно, добро е отворено да разговарате за долговите кои ги имате кон ...
| | веќе видена | слични

Иако некогаш толку се заљубите, за да верувате во вечност, таа може да исчезне за момент. Тоа најчесто се случува, кога жената повеќе не се чувствува пријатно и сакано во врската. Заљубеноста исчезува поддеднакво лесно, како што се и појавува. Вистина е дека себеси тешко си го признаваме исчезнувањето на љубовта, особено по повеќегодишна врска, но тоа се случува и за тоа неизбежно е да се зборува. Откријте ги 3те најчести причини поради кои жените најчесто се одљубуваат. 1. Недостаток на почит Секоја жена сака да се чувствува почитувано во врската. Кога не добива доволно внимание, жената во врската се чувствува запоставено, непосакувано, што е неминовен пат кон раскинување. Меѓусебната почит е клуч за секоја врска и успех. 2. Недостаток на интимност Жените ви врската целат кон тоа интимата да ја развијат до тоа ниво, со партнерот да постигнат единство на духот и телото. Ним блискоста поддеднакво им е важна како и нежноста и доколку тоа им недостига, тие ќе го загубат полетот и интересот. 3. На другите им е ...
| | веќе видена | слични

 Почетокот е забавен и авантуристички во речиси секоја врска, но по одреден период, доаѓа момент кога треба да одлучите. Според она што сте го поминале до тој момент и тоа што сте го дознале еден за друг, време е да одредите дали таа врска има потенцијал да биде долга, или треба да заврши како кратка авантура. Доколку се одлучите за сериозна врска, трудот не застанува тука. Треба да се вложите максимално за да направите таа врска да трае засекогаш и да ја одржувате. Па девојки, доколку сакате да проверите дали сте на добар пат, следниве работи не треба да заборавите да ги правите: 1. Мора да комуницирате, а не да ги потиснувате емоциите, но и да го слушате партнерот. Сконцентрирајте се на неговите зборови, разберете ги и ако треба повторете ги за да проверите дали ја сфаќате суштината. 2. Поддржувајте ги неговите соништа, независно колку сте незаинтересирани вие за истите. 3. Понекогаш е добро да поминете некое време одвоено. Дајте си простор, бидејќи не е правилно постојано да сте „залепени“ каде и да ...
| | веќе видена | слични

Жени грижете се за себе, не очекувајте мажите да го трошат своето време угодувајќи ви постојано. Сакајте се себе, бидете полни со самодоверба и не очекувајте секогаш мажот да се грижи за вас. Често се случува, по одредено време поминато во врска, жените да почнат да се потпираат на мажот во врска со храна, облека, забава и целиот живот, а тоа не е добро. Убаво е чувството некој да се грижи за вас, но сепак најдобро е самите да се грижите за себе. The post Жени, грижете се за себе appeared first on Мама365 .
| | веќе видена | слични

Аубовниот живот и не е така лесна работа, каде секоја активност треба да се прилагодува и да биде некако поврзана со партнерите, љубовта е пронаоѓање на партнер каде буквално немате недоразбирањеа, прилагодени сте и во љубовта и во креветот. Бидејќи љубовта не е само сакаљто, љубовта е кога сте сами под чаршавот.  Постојат луѓе кои имаат одличен однос, но меѓу чаршафите, едноставно не можат да пронајдат заеднички јазик, а тоа знае да биде голем пропаст за врска или тоа задоволство често да се бара на страна.  1. Сексот речиси никогаш не е спонтан: Меѓусебно заведување? Флертување? Што е тоа? 2. Неприлагодено либидо: Тој сака секс 5 пати неделно, а според вас, сосема доволно е двапати неделно. Голема е веројатноста дека тоа ве фрустрира… 3. Ретко кога сте временски усогласени: Кога вие сакате да бидете сексуално активни, тој не е и обратно… 4. Не постои поза во која и двајцата уживате истовремено: Со други зборови, во било кој момент за време на сексот едниот од вас двајцата не ужива. 5. Сексот без вклучен ...
| | веќе видена | слични

Колку сте попаметна личност, толку е потешко да најдете некој кој што сака да биде во врска со вас. Можете да излезете на состанок, но во некој момент ќе забележите дека вашата врска не напредува, тоа е најчесто поради интензитетот на вашиот памет. Не секој маж е доволно силен за да може да се справи со паметна жена. Еве зошто: Паметната жена поставува паметни прашања Паметната жена ќе истражува и ќе поставува прашања на кои некои мажи не се подготвени да одговорат. Уште на првиот љубовен состанок, таа оди во длабочината на нештата и ќе поставува лични и филозофски прашања, бидејќи таа не може да ужива во површните или плитки разговори. Паметната жена е искрена – често нетактична Паметната жена својот интегритет го сфаќа многу сериозно и верува во искреноста. На секое прашање кое ќе и биде поставено таа одговара искрено, а истото го очекува и од вас. Паметната жена знае што сака. Или кого сака Паметната жена веднаш знае дали и се допаѓа некој. Таа е потполно сигурна во своите чувства и постапуваат согласно ...
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за врските, веруваме дека повеќето од Вас ќе се согласат дека жените се многу потрпеливи од мажите. Тоа што жените се потолерантни е резултат на многу фактори, а дали е тоа добра карактеристика на жената или не, оставаме на Вас да одлучите откако ќе ги прочитате 10-те работи што тие најчесто ги толерираат кога се во врска. 1. Селективно паметење Неретко се случува да треба да повторите повеќе пати за да заврши некоја обврска, а тој постојано заборава? Или заборава на информација која веќе сте му ја кажале и секој пат е како првпат да ја слуша? Селективното памeтење многу често е причина за расправија во врската. 2. Неговиот поглед е постојано вперен во неговиот телефон Тој постојано има некоја работа која мора да ја заврши на неговиот телефон, дури и кога ручате, разговарате или гледате филм. Остава впечаток дека не е присутен во времето кое го минувате заедно. 3. Очекува сите домашни обврски да ги завршите Вие Од Вас се очекува, покрај одењето на работа, да ги завршите и сите домашни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Катица Јанева го отворила боледувањето на 16 јуни, а известување за истото пристигнало денеска во Специјалното јавно обвинителство, тврдат од таму.и велат дека ...
сите 239 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во три ситуации никако НЕ смеете да кажете ТЕ САКАМ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: