Момче пронајдено избодено со нож во сопствената куќа

3 копии

Дваесет и четири годишниот К.Г. вчера околу 13:30 часот бил пронајден избоден во пределот на стомакот во купатилото од сопствената куќа во кочанско Зрновци. -Истиот во бесознание е пренесен во Општа болница Кочани, од каде, поради сериозноста на повредите бил пренесен во Клинички центар Скопје, информираат од МВР. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични

Дваесет и четиригодишен жител на кочанското село Зрновци е пронајден во бесознание со убодна рана од нож во пределот на стомакот во купатилото на сопствената куќа. Повредениот е пренесен во Општата болница во Кочани, но поради сериозноста на повредите е префлен во Клиничкиот центар во Скопје. Случајот е пријавен во СВР Штип вчера во 14:45 часот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични
3 копии

На 23.02.2017 година во 14.45 часот од СВР Штип е известени дека во 13.30 часот во с.Зрновци, кочанско, во купатилото од сопствената куќа бил пронајден К.Г. (24) со убодна рана од нож во пределот на стомакот. Истиот во бесознание е пренесен во Општа болницаКочани, од каде, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Клинички центар Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични

24.02.2017 Дваесет и четиригодишен жител на кочанското село Зрновци онесвестен и со повреди од убодна рана е пронајден во својот дом. Со оглед на сериозноста на повредите веднаш била повикана лекарска екипа која по кратката интервенција и укажаната прва помош веднаш го префрлила лицето во болница. Од МВР го потврдија случајот, информирајќи дека во четвртокот околу 13.30 часот во Зрновци во бањата од сопствената куќа бил пронајден 24-годишниот К.Г. Притоа е констатирано дека во пределот на стомакот тој имал убодна рана што најверојатно била нанесена со нож.
| | веќе видена | слични

Во 14 часот и 45 минути во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во селото Зрновци, кочанско, во купатилото од сопствената куќа бил пронајден 24-годишниот К.Г. со убодна рана од нож во пределот на стомакот. Истиот во бесознание е пренесен во Општа болница Кочани, од каде, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Клинички центар Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични

Повредениот е пренесен во Општата болница во Кочани, но поради сериозноста на повредите е префлен во Клиничкиот центар во Скопје. Случајот е пријавен во СВР Штип вчера во 14:45 часот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот. /МИА
| | веќе видена | слични

-Истиот во бесознание е пренесен во Општа болница Кочани, од каде, поради сериозноста на повредите бил пренесен во Клинички центар Скопје, информираат од МВР. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 14:45 часот во Секторот за внатрешни работи Штип било пријавено дека 24-годишниот К.Г бил најден во купатилото во својата куќа со убодна рана од нож во стомакот.- Во 13:30 часот во кочанското село Зрновци, во купатилото од сопствената куќа бил пронајден К.Г. (24) со убодна рана од нож во пределот на стомакот. Истиот во бесознание е пренесен во Општа болница Кочани, од каде, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Клинички центар Скопје - стои во соопштението на Министерството за внатрешни работи.Дополнително, велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични

Кочанец е пронајден со убодна рана во стомакот во неговиот дом вчера попладне, соопшти полицијата. К.Г. (24) бил пронајден во купатилото од сопствената куќа во селото Зрновци, Кочанско. Во бесознание бил пренесен во Општа болница Кочани, од каде, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Клинички центар Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични

Вчера 24-годишник откако бил пронајден со убодна рана во сопствениот дом од Општата болница-Кочани, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Клинички центар Скопје.Според полицијата во 14.45 часот од штипската полиција е известени дека во 13.30 часот во кочанското село Зрновци во бањата од сопствената куќа бил пронајден 24-годишниот К.Г. со убодна рана од нож во пределот на стомакот.Истиот во бесознание е пренесен во Општа болница-Кочани, од каде, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Клинички центар Скопје.Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот, велат од полицијата.
| | веќе видена | слични

Останато

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 82 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 71 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 95 | | | веќе видена

Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 80 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момче пронајдено избодено со нож во сопствената куќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: