Ќе стигне ли законот за јазици пред Венецијанската комисија


2 копии

Седницата за овој закон претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа во предидениот рок и го стави на повторно гласање, а за законот се поднесени и ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
2 копии

Порталот „Република“, кој важи за близок до опозициската ВМРО-ДПМНЕ, објави видео снимка која, како што тврди, докажува дека амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најоптимистички, најрано до септември ќе се расправа за речиси 35.000 поднесени амандмани од ВМРО-ДПМНЕ за Законот за употреба на јазиците. Според процедурата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рекордни 35 илјади амандмани ќе го спречат носењето на законот за унапредување на јазиците во законодавниот дом. Станува збор за огромна бројка на поднесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рекордни 35.000 амандмани за Законот за употреба на јазиците најавува опозициската ВМРО-ДПМНЕ, објави ТВ24 . Службите на Собранието работат со полна пареа, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 35 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 130 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 93 | | | веќе видена

Шампионот Јувентус утре гостува кај Фросиноне, а во пресрет на мечот италијанските медиуми пресметаа дека Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема ...
сите 213 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, Секторот за внатрешни работи Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе ...
сите 104 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе стигне ли законот за јазици пред Венецијанската комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: