Возете велосипед до работа за помал ризик од срцеви болести и рак

3 копии

Истражувањето кое вклучувало 250 илјади луѓе утврдило поврзаност на редовното возење со велосипед и речиси половина помалиот ризик од срцеви заболувања или ...
| | веќе видена | слични

Петгодишната студија исто така покажала и дека шетањето до работното место има предност во однос на возењето со возило. Истражувачите од Глазгов заклучиле дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сакате да живеете подолго? Да го намалите ризикот од срцеви заболувања и рак? Тогаш, на работа одете со велосипед. ББС ги пренесува резултатите од истражување ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Истражувањето покажало дека жените кои често конзумираат јогурт имаат за 39 проценти помали шанси да добијат рак на дојка. Неколкумина научници неодамна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сакате да живеете подолго? Да го намалите ризикот од рак и срцеви заболувања? Научниците, по најголемата студија на оваа тема, порачуваат дека треба да возите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската економија за првпат после подолг период има негативен раст. Зоран Заев успеа ги избрка потенцијалните странски инвеститори кои требаше да отворат ...
сите 115 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија, ги праша пратениците од владејачкото мнозинство зошто брзаат со законот за јазиците. Тој ги обвини пратениците ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и членови ма ИК на ВМРО ДПМНЕ денес (19 септември 2017та година) остварија средба со амбасадорите на земјите членки ...
сите 112 | | | веќе видена

Aктуелениот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за нов градоначалнички мандат. Трајковски досега во два мандати ја ...
сите 165 | | | веќе видена

Неговата слика се уште стои на веб сајтот на анти-криминалната организација Селек како генерален директор на организацијата, но утрово со 11 гласа „за“ Тони ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возете велосипед до работа за помал ризик од срцеви болести и рак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: