ВМРО-ДПМНЕ: Политичкиот прогон мора да запре


6 копии

ВМРО-ДПМНЕ и нивниот партнер Јакимовски ја третираа Општина Карпош како приватна сопственост којашто беше заробена од урбаната мафија и тонеше во долгови и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изнесувајќи куп лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес конференција всушност даде осврт на сопственото владеење во Општина Карпош, заедно со коалициониот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Со месеци десетици македонски патриоти неосновано лежат во притвор. Десетици македонски патриоти се жртва на политички терор и нивните слободи и права се ...
| | веќе видена | слични

Преку Програмата за финансиска поддршка 2017 година, Владата предводена од СДСМ обезбеди дополнителна субвенција од веќепостоечката во висина од 18.000 денари ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ, партијата којашто за време на своето владеење ги ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев вчера го посети партискиот општински комитет во Велес, од каде порача дека партијата е обединета и сплотена ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ, партијата со која раководи Мицкоски, единаесет години ги осиромашуваше, лажеше и манипулираше со маката на земјоделците. За разлика од времето на ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ денеска преку соопштение реагираа на изјавите на ВМРО-ДПМНЕ, велејќи дека таа политика 11 години ги осиромашувала граѓаните. Ви го пренесуваме текстот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис вели дека референдумот на 30 септември е најважното гласање во историјата на македонската нација и дека треба да ...
сите 171 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Претерувањето е дел од нашиот менталитет. Па така, што би рекол мојот пријател Велија, деновиве се претера и со емитувањето изјави на познати јавни личности, ...
сите 111 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 119 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 203 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Политичкиот прогон мора да запре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: