Деведесет отсто од вработените по Рамковен се согласиле да бидат распределени во јавниот сектор


6 копии

Деведесет проценти од вкупно 958 луѓе вработени по Рамковен договор, опфатени со првата фаза, веќе ги потпишале решенијата за прераспределба во државните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дамјан Манчевски, министер за информатичко општество и администрација во интервју за Независен детално образложува за состојбата на Македонија во однос на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според образованието, 68% од 1 688 те луѓе вработени по “Рамковен договор“ се со висока стручна подготовка а 32% се со средно образование. Според податоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев во последното свое интервју тврдеше дека бројката на администрација која работи е 149 илјади вработени. Министерот за информатичко општество и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сто од 958 административци кои повеќе од 10 години земаат плата од државата без ниту еден ден да се појават на работа, го одбиле повикот за работа и не ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 312 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 122 | | | веќе видена

Метеоролозите во Америка истакнуваат дека дури сега доаѓа најтешкото по ураганот кој однесе 32 животи. Нивото на реките кое е покачено ќе доведе до големи ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деведесет отсто од вработените по Рамковен се согласиле да бидат распределени во јавниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: