Денеска лето, температурите до 30 степени

Денеска лето, температурите до 30 степени Сончево и топло време со температури до 30 степени најавуваат за денеска метеоролозите. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен и западен ветер. Утринските температури ќе се движат од седум до 14 степени, а максималните дневни температури ќе бидат од 21 до 30 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 27 степени
| | веќе видена | слични
17 копии

Според прогнозите на синоптичарите наредната недела, во Охрид времето ќе биде сончево и топло. Во првите два дена од неделата максималната температура ќе се движи помеѓу 25 и 27 степен целзиусов, за во среда и четврток да достигне до 28 степени . Минималната температура ќе биде од 11 до 17 степени. OhridNews
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија во недела ќе биде претежно сончево и многу топло. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер. Утринските температури од 6°C до 13°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 21°C односно до 30°C. УВ индекс 6. Во Скопје во недела ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Утринската температура од 10°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 27°C. УВ индекс 6. Во понеделник ќе биде сончево и многу топло. Слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југоисточен и источен ветер. Утринските температури ќе се движат од 7°C до 14°C, а максималните дневни температури од 23°C до 32°C. УВ индекс 7. Во вторник во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер. Утринските температури од 9°C до 24°C, а максималните дневни температури од 24°C до 33°C. УВ индекс 7. Во среда ке биде сончево и многу топло. Слаб ветер со променлив правец. Утринските ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Утринските температури ќе се движат од 6 до 13 степени Целзиусови, а максималните дневни температури се движат од 21 до 30 степени. Се очекува да дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните делови југозападен ветер. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево и топло, со умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе достигне 10 степени, а максималната дневна температура ќе биде 27, со УВ индекс 6.
| | веќе видена | слични

Сончево и топло со летни температури, кои ќе достигнат и до триесеттиот степен ќе биде времето денеска во Македонија.Како што соопштија метеролозите, минималните утрински температури ќе се движат од 6 до 13 Целзиусови степени, а попладне од 21 до 30 степени.На поголем дел од територијата ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните делови се очекува да дува југозападен ветер.
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Температурите ќе се движат од 20 до 20 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 29-от степен.
| | веќе видена | слични

Доцна попладне и во вечерните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи особено во планинските предели на западна и северозападна Македонија. Преку денот ќе дува слаб доумерен ветер од јужен правец. Најниската утринска температура ќе биде во интервал од пет до 12, а дневната од 25 до 30
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија во сабота ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Попладне во западните и северозападните предели ќе има услови за слаб локален дожд и грмотевици (иако шансите се мали, мораме да го напоменеме). Слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува слаб југозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од 6°C до 14°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 21°C односно до 30°C. УВ индекс 6. Во Скопје во сабота ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Во доцните попладневни часови ќе има услови за слаб локален дожд и грмотевици(иако шансите се мали, мораме да го напоменеме). Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура од 11°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 27°C. УВ индекс 6. Во недела ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен западен и југозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од 6°C до 13°C, а максималните дневни температури ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето во Македонија во петок ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен и западен ветер. Максималните дневни температури ќе достигнат од 20°C односно до 30°C. Во Скопје и околината сончево и топло со највисока дневна температура околу 29 Целзиусови степени.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопски Аеродром од синоќа е во центарот на вниманието, откако жителите на зграда во „Скопјанка“ беа евакуирани поради неподонослива миризба. Вистинска драма ...
сите 159 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар доби ново засилување и тоа во стручниот штаб во името на Билјана Црвенковска. Поранешната македонска ...
сите 172 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 11 | | | веќе видена

Дафина Стојановска, Зоран Илиоски, Димитар Стевананџија, Ане Лашкоска, Никола Мицевски и Васил Пишев се дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно кажаа дека ...
сите 83 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска лето, температурите до 30 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: