Триесет и девет возачи возеле побрзо од дозволеното, полесно повредени 7 лица

5 копии

Триесет и девет возачи изминатото деноноќие возеле побрзо од дозволеното, а тројца во алкохолизирана состојба. Од сообраќај, покрај алкохолизираните возачи, ...
| | веќе видена | слични
27 копии

Пешачкиот простор постојано е узурпиран од автомобили, а граѓаните, наместо по тротоарите, пешачат по коловозите на скопските улици. Постојано бараат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одделението за превенција на СВР Скопје во соработка со општина Чаир и Мисијата на ОБСЕ во Скопје- канцеларија за развој на полицијата, денеска во ОУ,, Лирија ...
| | веќе видена | слични

Целта на овој проект е зголемување на безбедноста во соообраќајот, особено на учениците во основните училишта. Во рамките на овој проект е формирана училишна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сообраќајната полиција минатиот месец на гостиварското подрачје открила и санкционирала 1.053 сообраќајни прекршоци. Во 13 регистрирани сообраќајни несреќи ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Низ целата територија на земјава сообраќајот се одвива по влажни коловози. Намалена видливост од 20 до 50 метри поради магла има на патните правци Крак-Маврово ...
сите 390 | | | веќе видена

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 164 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 208 | | | веќе видена

Таткото на Шериф Шекат, кој изврши напад во близина на Божиќниот саем во Стразбур во вторникот, вели дека неговиот син ги поддржувал ставовите на ...
сите 133 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

 Текстот е подготвен но треба да го разгледаат и одобрат партиските органи и правните експерти. Од собраниската подгрупа за помирување засега нема информација ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Триесет и девет возачи возеле побрзо од дозволеното, полесно повредени 7 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: