Скопјанец нападнат на автобуска во Сарај

Две лица биле лишени од слобода и задржани во Полициската станица во Гостивар, поради агресивно однесување и обид за физички напад на полицајци. Како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Двајца гостиварци се лишени од слобода откако претходно се обиделе физички да нападнат полицајци кои вршеле контроли во сообраќајот.Според информациите од СВР ...
| | веќе видена | слични

Струга, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – 39-годишниот Н.Б. од струшкото село Јабланица, пријавил во Полициската станица во Струга, дена на 15-ти овој месец, околу ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 614 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец нападнат на автобуска во Сарај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: